Znajdujesz się tutaj: biznesturystyka.pl > Problemy kredytowe > Renegocjacja umów z bankiem

Niskie ubezpieczenie samochodu

Każdy z was z pewnością zna takie pojęcie jak ekonomia. Jednak czy potrafilibyście podać jej jakąś konkretną definicję. Wiele osób zapewne na pytanie co to jest ekonomia, odpowiedziałoby, że to po prostu ekonomia i nigdy się nad tym nie zastanawiali.
Otóż ekonomia jest nauką, która zajmuje się działalnością pojedynczych osób, grup czy nawet całych społeczeństw. Trzeba również dopowiedzieć tutaj, że jest przede wszystkim skierowana na osiągnięcie określonych celów. Głównie jest to w odniesieniu do produkcji dóbr. Cele te można osiągnąć w różny sposób, zaś ekonomia bada jak do nich dążyć najmniejszym kosztem. Zatem mówiąc o wiele prościej – ekonomia to nauka o tym, jak ludzie wytwarzają i dzielą dobra. Jednym słowem jeśli posiadamy jakąś firmę bądź przedsiębiorstwo, to ekonomia jest tutaj naszym najlepszym przyjacielem. Bowiem to dzięki niej jesteśmy w stanie wyprodukować nasze produkty taniej. Dzięki czemu z pewnością wiele zyskamy. Zatem jak widać powinniśmy się nią trochę bardziej dogłębnie zainteresować, właśnie po to, aby jak najlepiej i jak najwięcej wykorzystać nasz kapitał. Bowiem wiadomo, że lepiej jest wyprodukować więcej rzeczy za pomocą mniejszych kosztów, na czym dość mocno skorzystamy.
Jeśli chodzi o dobra, o których jest mowa w definicji ekonomii, to dzieli je się na dobra wolne oraz na dobra ekonomiczne. Te pierwsze są zazwyczaj wszechobecne w naszym życiu, bowiem obdarzyła nas nimi natura. Dlatego, że są nimi woda, powietrze, ziemia itd. Jeśli spojrzeć na nie od strony formalnej, to są dobra, których ilość przekracza ludzkie potrzeby, dlatego też ich cena wynosi zero. W miarę wzrostu liczby mieszkańców naszej ziemi dóbr wolnych jest coraz mniej, bowiem zdrowa woda niestety kosztuje. Natomiast te drugie dobra, to jest oczywiście to co jesteśmy w stanie sami wyprodukować i sprzedać, dzięki zapotrzebowaniu innych ludzi na rynku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.