Znajdujesz się tutaj: biznesturystyka.pl > Kredyt > Kredyt hipoteczny

Ekonomia społeczna

Ekonomia społeczna powinna chyba interesować nas przede wszystkim. Bowiem jest tu tylko jeden z wielu sposobów określania działalności gospodarczej, która łączy w sobie nie tylko cele społeczne, ale również ekonomiczne. Bowiem określana jest również jako gospodarka społeczna lub też przedsiębiorczość społeczna. Dlatego jest to dość ważne dla naszego społeczeństwa.
Jednak czym właściwie jest ekonomia społeczna? To pojęcie jest dość szerokie. Rdzeniem tego środowiska są przede wszystkim przedsiębiorstwa społeczne. Gdzie najbardziej popularne są tu często opinie pracowników europejskich. Bowiem według nich właśnie za przedsiębiorstwa społeczne uważa się działalności o celach społecznych, gdzie wszelkie zyski lub też zwiększenia dochodu udziałów lub właścicieli. Oczywiście wszystko to musi się charakteryzować odpowiednimi kryteriami zarówno ekonomicznymi, jak i społecznymi. Zatem zacznijmy od kryteriów ekonomicznych. Przede wszystkim wymagane jest tutaj prowadzenie względnie ciągłych, a także regularnych działalności w oparciu o instrumenty ekonomiczne; ponoszenie ryzyka ekonomicznego; niezależność, suwerenność instytucji w stosunku do instytucji publicznych oraz istnienie choćby nielicznego płatnego personelu Natomiast jeśli chodzi o kryteria społeczne, to przedstawiają się następująco: oddalony, obywatelski charakter inicjatywy; ograniczona dystrybucja zysków; wyraźna orientacja na społecznie użyteczny cel przedsięwzięcia; możliwie wspólnotowy charakter działania, a także specyficzny, możliwie demokratyczny system zarządzania.
Oczywiście każda odnoga ekonomii powinna być dla nas ważna. Jednak są oczywiście rzeczy ważne i ważniejsze. Dlatego każdy z nas powinien mieć jakieś pojęcie na temat ekonomii, jednak jako społeczeństwo powinniśmy posiadać znacznie więcej informacji na temat właśnie ekonomii społecznej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.