Znajdujesz się tutaj: biznesturystyka.pl > Waluty > Frank szwajcarski

Konto oszczędnościowe

Zapewne wielu z was oszczędza jakieś pieniądze. Oczywiście powody, dla których oszczędzamy są różne. Jedni oszczędzają po to, aby kupić nowy telewizor, lodówkę, czy inny sprzęt AGD bądź RTV, na wycieczkę lub po prostu na czarną godzinę. Jednak jedno jest pewne. Nie powinno się oszczędzać pieniędzy w domu, czyli odkładać ich do skarpety, szafy czy zamrażać w zamrażalniku. Bowiem takie pieniądze są faktycznie zamrożone. Ich stos się nie powiększa samoczynnie (chyba, że sami coś dołożymy). Dlatego właśnie istnieje coś takiego jak konto oszczędnościowe.
Konto oszczędnościowe to konto, na które (jak sama nazwa wskazuje), wpłacamy nasze oszczędności. Bowiem warto jest patrzeć jak nasz stosik odkładanych pieniędzy nie stoi w miejscu, lecz się powiększa. Taką właśnie możliwość daje nam konto oszczędnościowe. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dla nas bank, założyć tam owe konto i zacząć oszczędzać, ciesząc się z przynoszonych zysków. Konto oszczędnościowe działa tak, że wpłacane przez nas pieniądze trafiają na konto o danym oprocentowaniu. Wówczas od wpłaconej przez nas kwoty narastają odsetki i są przypisywane do sumy jaką zgromadziliśmy. Jedyną wadą takiego konta jest to, że nie możemy pieniędzy przez dany okres wypłacać. Bowiem wtedy całe odsetki przepadają i są naliczane od nowa. Dlatego na tego typu rzeczy trzeba uważać. I założyć odpowiednie konto. Ponieważ w różnych bankach są inne terminy. Musimy zwrócić uwagę jak często chcemy wypłacać pieniądze z takiego konta. Dlatego, że konta tego typu są procentowane w skali roku, pół roku lub kwartału. Zatem wszystko zależy od tego jakie potrzeby mamy.
Konto oszczędnościowe zatem jest z cała pewnością bardzo przydatne, jeśli chcemy uzbierać odpowiednią sumę lub po prostu odkładamy pieniądze dla naszego dziecka. Ponieważ wręcz grzechem jest odkładanie pieniędzy w domu i nie korzystanie z możliwości jakie oferują nam banki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.