Znajdujesz się tutaj: biznesturystyka.pl > Finanse > Obligacja państwowe

Kredyt kontraktowy

Każdy z nas czasem pomimo odkładanych pieniędzy na konto, chcąc kupić mieszkanie, mimo wszystko potrzebuje pomocy finansowej. A gdzie jej najlepiej szukać? Oczywiście w banku. To z pewnością jako pierwsze przychodzi każdemu z was na myśl. Wielu z was zapewne boi się zaciągać kredyt. Bowiem argumentujemy to zbyt dużymi odsetkami czy też mamy strach przed tym czy aby na pewno uda nam się go spłacić. Jednak zupełnie niepotrzebnie.
Jednym z rodzajów kredytu mieszkaniowego jest właśnie kredyt kontraktowy. Jest to kredyt udzielany przez kasy mieszkaniowe. Taki kredyt możemy otrzymać poprzez zawarcie umowy właśnie o kredyt kontraktowy przez osobę fizyczną, która zobowiązuje się do systematycznego gromadzenia w kasie mieszkaniowej przez określony czas swoich oszczędności. Kwota takiego kredytu może być większa aż o 150% kwoty oszczędności wraz z odsetkami. Natomiast okres kredytowania może być dłuższy aniżeli okres gromadzenia oszczędności.
Taki kredyt kontraktowy jest oprocentowany znacznie niżej niż inne kredyty konsumpcyjne, jednak trudno go zaliczyć do kredytów preferencyjnych. Bowiem zgromadzone przez kilka lat oszczędności również nie są oprocentowane według stopy rynkowej. Jednak niewątpliwą korzyścią tutaj dla oszczędzających w kasach mieszkaniowych jest możliwość odliczenia określonej kwoty wniesionej każdego roku do kasy od należnego podatku za dany rok. Taką charakterystyczną cechą dla tych kredytów jest to, że są to kredyty hipoteczne. W grupie kredytów konsumenckich mieści się również kredyt studencki, który udziela się studentom na warunkach preferencyjnych, ponieważ część odsetek jest spłacana przez budżet.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.