Znajdujesz się tutaj: biznesturystyka.pl > Firmy windykacyjne > Postępowanie – syndyk

Kredyt w rachunku bieżącym

Z pewnością każdy z was czasem potrzebuje pomocy w swojej działalności. Wiadomo bowiem, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i mimo wszystko musimy jakoś sobie pomóc. Dlatego nie warto uciekać od takich instytucji jak banki, wystarczy tylko zapoznać się z odpowiednią ofertą i poszukać dogodnej dla nas możliwości. Jedną z takich możliwości jest właśnie kredyt w rachunku bieżącym.
Kredyt w rachunku bieżącym to należy on do jednej z form kredytu obrotowego. Taki właśnie kredyt zawierany jest na mocy umowy, która zezwala kredytobiorcy na debet, czyli ujemne saldo rachunku w określonym czasie oraz oczywiście do określonej wysokości. Wszystko po to, aby uniknąć niepotrzebnych problemów, gdy zaciągniemy zbyt wysoki kredyt i nie będziemy mieli jak go spłacić. Oczywiście jak wszystkie kredyty, ten również posiada swoje określone zasady. Bowiem klient oprócz prowizji musi zapłacić również oprocentowanie, które niestety nie należy do niskich, a wręcz przeciwnie. Jednak naliczanie następuje tylko od rzeczywistej wielkości debetu. Jeśli chodzi o zysk kredytu w rachunku bieżącym, to dla banku jest on względnie niski. Bank bowiem spodziewa się równocześnie osiągnąć korzyści innego typu.
Są to przede wszystkim korzyści takie jak: dzięki udzielaniu korzystnych dla klientów kredytów, pozyskują najbogatsze i najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa i ma tutaj nadzieję, że w przyszłości zaciągną one także wyżej oprocentowane kredyty innych typów, czy też zapewniają sobie obsługę rachunków bieżących tych przedsiębiorstw, co przynosi też pozyskanie nisko oprocentowanych lokat bieżących.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.