Znajdujesz się tutaj: biznesturystyka.pl > Kredyt hipoteczny > Pomoc doradcy finansowego

Kredyty komunalne

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach jeśli chodzi o kredyty to mamy dostępny dość szeroki wachlarz możliwości, a także szereg rodzajów oraz ofert kredytów. Często bywa też tak, że nie tylko osoby fizyczne czy też przedstawiciele firm potrzebują pomocy. Bowiem bardzo często takich kredytów na dalsze prosperowanie lub wyjście z kłopotów czy też zakup jakichś nowych budynków, potrzebuje gmina czy miasto.
Dlatego właśnie tutaj mamy do czynienia z kredytami komunalnymi. Są one udzielane właśnie miastom i gminom głównie na finansowanie realizacji inwestycji o charakterze infrastrukturalnym jak wodociągi, sieci kanalizacyjne, czy też drogi. Jednak najczęściej takowe kredyty stanowią niewielkie uzupełnienie środków własnych jednostki. Banki bowiem są bardzo zainteresowane kredytowaniem jednostek samorządu terytorialnego. Wszystko dlatego, że wiąże się to bardzo często z obsługą budżetu danej jednostki. Ponadto jeśli chodzi o tryb zaciągania takich zobowiązań przez jednostki samorządowe, czyli specjalne uchwały rad odpowiednich szczebli, a także konieczność uzyskania zgody Regionalnej Izby Obrachunkowej, która sprawuje kontrolę finansową nad samorządami. To z kolei powoduje, że kredyty komunalne są obarczone stosunkowo niewielkim ryzykiem dla banku. Dlatego też takie kredyty są dość chętnie dawane.
Z tego typu kredytu zapewne skorzystało już naprawdę wiele miast oraz gmin, a także skorzysta z niego jeszcze wiele takich gmin. Wiadomo bowiem, że czasem jeden rok jest lepszy od drugiego i takie wsparcie z całą pewnością zawsze się przyda. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią ofertę w odpowiednim banku, a z pewnością wszyscy będą zadowoleni ze swoich wyborów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.