Znajdujesz się tutaj: biznesturystyka.pl > Emerytura > Oferty na dorobienie

Kredyty konsumpcyjne

Jak wiadomo rodzajów kredytów jest naprawdę wiele. Wystarczy tylko wiedzieć czego się chce oraz na co właściwie dany kredyt jest nam potrzebny. Dalej potrzebne będą już tylko wiedza, co oraz ile może dać nam dany kredyt oraz dokładne czytanie umów. Warto również nie rezygnować z poszukiwań nawet przy znalezieniu (jakby mogło się wydawać), dobrej oferty, ponieważ zawsze można znaleźć lepszą i bardziej opłacalną dla naszej firmy, czy też dla nas samych.
Kredyty konsumpcyjne, są określane mianem tak zwanych kredytów detalicznych. W odróżnieniu od kredytów dla podmiotów gospodarczych nazywanych czasem kredytami burtowymi lub znacznie częściej korporacyjnymi. Służą one do finansowania wydatków o charakterze konsumpcyjnym indywidualnych konsumentów. Zatem mogą one być udzielane w obydwu podstawowych formach realizacji, czyli gotówkowej oraz bezgotówkowej. Jeśli chodzi o kredyty gotówkowe, to są one wypłacane w całości w gotówce. Stanowią one w obecnych czasach dość mały procent ogólnej sumy kredytów. Bowiem banki zdecydowanie bardziej wolą formę bezgotówkowej wypłaty w celu zmniejszenia ryzyka malwersacji pieniędzy. Przykładem takiego właśnie kredytu jest kredyt lombardowy, który jest tak dobrze znany przedsiębiorcą, którzy biorą samochody w leasing.
Przy kredytach bezgotówkowych pieniądze są właśnie wypłacane przelewem na konto dostawcy lub wykonawcy danej usługi. Zdecydowanie najczęściej mają one charakter sprzedaży ratalnej, głównie trwałych dóbr konsumpcyjnych takich jak meble, wyposażenie mieszkania, ale także wycieczek, czy też kosztów leczenia. Dlatego jak widać warto zainteresować się właśnie poszczególnymi kredytami, aby było wiadomo, o co właściwie możemy się ubiegać w razie potrzeby.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.