Znajdujesz się tutaj: biznesturystyka.pl > Kredyt hipoteczny > Porównywarki kredytów

Obligacja państwowe

Finanse publiczne są bardzo ważną częścią zarówno państwa jak i poszczególnych województw, powiatów, a nawet gmin. Bowiem to dzięki finansom publicznym możemy liczyć na połatanie dróg, czy też odnowienie poszczególnych budynków jak na przykład ratusz.
Dlatego właśnie, aby wszystko prawidłowo funkcjonowało, istnieje coś takiego jak stabilizacyjna funkcja finansów publicznych. Przejawia się ona w oddziaływaniu na kilka różnych rzeczy. Mianowicie oddziaływanie na skłonności do oszczędzania, chodzi tutaj o nadmierny fiskalizm, co działa na to ograniczająco. Poza tym występuje tutaj również skłonność do inwestowania, bowiem wysokie podatki ją zmniejszają z drugiej jednak strony uzyskane w ten sposób dochody budżetów mogą być wykorzystane na inwestycje publiczne. Dalej mamy tutaj również oddziaływanie na poziom stopy procentowej. Bowiem wszelkie długi publiczne na ogół wpływają na wzrost stopy podatkowej. A także ostatnim takim elementem na który oddziałują finanse publiczne jest poziom bezrobocia. Tutaj na celowniku jest zatrudnienie. Ponieważ w sektorze publicznym charakteryzuje się na ogół tym, że posiada znacznie większa stabilność niż w sektorze prywatnym, ponadto inwestycyjne roboty publiczne są dość istotnym elementem kształtowania popytu na pracę.
Dlatego też właśnie finanse publiczne mają naprawdę duży wpływ na nasze życie. Bowiem to od nich zależy na przykład to, co będzie właściwie odnowione czy zrobione w danym mieście (gminie), a także to jak duży dług publiczny będzie miała dana gmina. Również bezrobocie w dość sporej mierze od tego właśnie zależy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.